۶۰ ثانیه – 60Sanieh

Ecosia: مرورگری که به کمپین‌‌ کاشت درخت و بهبود محیط زیست اختصاص دارد.

همۀ ما می‌‌دانیم که یک Server Farm به مقدار زیادی انرژی نیاز دارد و به همین دلیل به‌طور غیرمستقیم، میزان زیادی آلایندۀ محیطی ایجاد می‌کند (به طور کلی، منظور از Server Farm یا مزرعهٔ سرور بخشی از شرکت‌های بزرگ است که تجهیزات مربوط به سرورهای خود را در آن قرار می‌دهند).

                          Server Farm

در همین راستا، متخصصان IT راه‌‌های زیادی برای جلوگیری از این مشکل پیشنهاد کرده‌‌اند؛ به عقیدۀ آن‌‌ها، با استفاده از انرژی‌‌های طبیعی و طراحی سیستم‌‌های توزیع صحیح برق می‌‌توان از گسترش آلاینده‌‌های کربنی در محیط زندگی‌مان جلوگیری کرد اما در این میان موتور جست‌وجوی Ecosia رویکرد جدیدی اتخاذ کرده است بدین صورت که قصد دارد تا ۸۰٪ از درآمد‌های حاصل از تبلیغاتش را صرف ایجاد کمپین‌‌هایی برای کاشت درختان کند!

نتایج جستجوی Ecosia توسط الگوریتم های جستجو Bing و Ecosia خود می باشد.  Ecosia نشان می دهد تبلیغات در کنار نتایج جستجوی خود را نشان می دهد، و توسط همکاران خود در Bing پرداخت می شود برای هر کلیک بر روی یک لینک حمایت مالی برای هدایت کاربران به تبلیغ خود. پرداخت از تبلیغات متفاوت است بسته به رقابت در مورد کلمه کلیدی و ارزش آنچه که تبلیغ می شود. برخی از اصطلاحات جستجو مانند “اعتبار”، “حساب بانکی” یا “پنل خورشیدی” با تبلیغات سودآورتر از مواردی چون “شکلات” یا ” یادداشت های چسبنده “

bing          Ecosia

با توجه به این که هر کاربر Ecosia هر بار که جستجو می کند، هر تبلیغی را کلیک می کند، Ecosia اعلام می کند که به طور متوسط یک جستجو حدود نیمی از Euro را افزایش می دهد. ۴۵ کاوش برای تأمین کاشت یک درخت تکمیل می شود. علاوه بر این، این شرکت اطمینان می دهد که “الگوریتم های [فعال] هستند که برای تشخیص کلیک های جعلی طراحی شده اند و آنها را معتبر نمی دانند”.  همچنین تعداد درختان کاشته شده توسط شرکت در زیر نوار جستجو قابل مشاهده است و در زیر آن تعدادی از محافل پرتقال وجود دارد که همه آنها داستان کوتاهی در مورد چگونگی زندگی در زندگی شرکت برای بهتر شدن را شرح می دهند.

امروزه یکی از عوامل مؤثر بر جذب مخاطب و جلب توجه عموم مردم برای شرکت‌‌ها، این است که آن‌‌ها بخشی از بودجۀ خود را به موضوع محیط زیست و مراقبت از آن اختصاص دهند. بنیان و اساس انقلاب صنعتی بر مبنای نفت و زغال‌سنگ پایه‌‌گذاری شد اما در حال حاضر دیگر جایی برای این سوخت‌‌ها وجود ندارد. در حال حاضر همۀ شرکت‌‌ها در زمینۀ استفاده از روش‌‌های جدید برای تأمین سوخت مورد نیازشان با هم در حال رقابت هستند ولی هرگز در یک سطح قرار ندارند و تعدادی از این شرکت‌‌ها از سایرین پیشی گرفته‌‌اند. در میان این شرکت‌‌ها و سازمان‌‌های پیشگام در زمینۀ حفاظت از محیط زیست، Ecosia نامی است که به وضوح به چشم می‌‌خورد به طوری که از این شرکت می‌‌توان به‌عنوان یکی از بهترین موارد پیشگام در عرصۀ محیط زیست نام برد.

                                   EcoLinks

Ecosia همچنین از طریق محصول دوم خود EcoLinks، یک افزونه مرورگر است که به کاربران اجازه می دهد تا به صورت رایگان به Ecosia از طریق خرید آنلاین خود، اهدا کنند. اپراتورهای فروشگاه های آنلاین، کمیسیون را به Ecosia (معمولا میزان بین ۲ تا ۱۰٪) پرداخت می کنند اگر یک کاربر در کلیک روی EcoLink در فروشگاه خود فرود می آید و یک مورد یا هر سرویس را خریداری می کند.

Ecosia شرکتی کوچک است که تنها بر تعداد بسیار کمی از کارمندانش نظارت مستقیم دارد و موردی که باعث تفاوت Ecosia از سایر شرکت‌‌های حوزۀ تکنولوژی می‌‌شود، این است که این شرکت تصمیم دارد تا ۸۰٪ از درآمد خود را (بدون احتساب سود) به کمپین‌‌های کاشت درخت و بهبود محیط زیست اختصاص دهد (این کمپین‌‌ها در جوامع در حال پیشرفت، رو به افزایش هستند اما در عین حال با مشکلات مالی مواجه هستند.

در سپتامبر ۲۰۰۹، Ecosia 21500 دلار در سرمایه اولیه بذر دریافت کرد و موتور جستجو در روز ۷ دسامبر ۲۰۰۹ به منظور گفتگو با برنامه های آب و هوایی سازمان ملل متحد در کپنهاگ آغاز شد.  در طول زمان، Ecosia به برنامه های مختلف کاشت درخت اهدا می کند. تا دسامبر ۲۰۱۰ اهدای Ecosia به WWF آلمان برنامه ریزی شده بود که پارک ملی جورنو را در آمازوناس محافظت کرد. به منظور اطمینان از حفظ حفاظت، برنامه همچنین برنامه ها را با شرکت های چوب و جوامع محلی تهیه و تأمین مالی کرد.

                                                                          WWF Germany

بین دسامبر ۲۰۰۹ و اوت ۲۰۱۳ ، Ecosia به برنامه “Billiards Ores” که به وسیله حفاظت از طبیعت برگزار می شود، اهدا می شود که این برنامه با هدف کاشت یک میلیارد درخت بومی در سال ۲۰۱۵، تا سال ۲۰۱۱، € ۲۵۰،۰۰۰  در سال ۲۰۱۳، حدود ۲۰۰،۰۰۰ نفر از Ecosia استفاده کرده بودند و ۱۱۶،۰۰۰ نهال از طریق کمک های Ecosia تامین می شد.

بهار ۲۰۱۳ Ecosia اعلام کرد بهبود مدل اهدا و همچنین کیفیت نتایج جستجو را بهبود بخشد. با این حال، به علت مشکلات فنی، شرکت موقتا مجبور بود از یک موضوع تغذیه با هزینه استفاده کند. در همان زمان ، شریک Ecolink به طور ناگهانی مشارکت خود را متوقف کردند . در نتیجه، با توجه به هزینه های انجام شده، Ecosia با WWF موافقت کرد که کمک های مالی از نوامبر ۲۰۱۲ تا فوریه ۲۰۱۳ محدود به ۲۰،۰۰۰  Euro در هر ماه بود. هنگامی که تنگنای مالی برطرف شد، مدل تسلیم عادی بلافاصله بازسازی شد.

با تکرار موتور جستجو در تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۳، برنامه حفاظت از طبیعت (TNC) تغییر کرد. این سوئیچ یک تغییر جزئی از پارادایم را نشان می دهد، زیرا این شرکت دیگر از حفاظت از مناطق جنگلی حمایت نمی کند بلکه برنامه های جنگلداری را تأمین می کند. برنامه TNC “Plant a Billion Ores” با هدف بازآموزی Mata atlantica ، جنگل اقیانوس اطلس برزیل.

در سال ۲۰۱۵، Ecosia شروع به سرمایه گذاری در جنگل زدایی در بورکینافاسو به عنوان بخشی از پروژه دیوار سبز بزرگ با پشتیبانی اتحادیه آفریقا و بانک جهانی که هدف آن جلوگیری از بیابان زایی است, کرد.

 

نوشته Ecosia: مرورگری که به کمپین‌‌ کاشت درخت و بهبود محیط زیست اختصاص دارد. اولین بار در مغزهای متفکر PBDP.co پدیدار شد.

[Keywords]اخبار و اطلاعیه ها , وب و اینترنت , Advertising , Amazonas , Atlantic Brazil , Attract the audience , bing , Browser , Burkina Faso , Campaign , Chocolate , coal , companies , Competition , Copenhagen , Credit , December 2009 , Desertification , Distribution systems , EcoLinks , Ecosia , Equipment , Euro , Filter , Forestry , Founding , give , Global information , Great green wall , indirect , Jorno National Park , Life , Mata atlantica , Oil , online shopping , Pioneering organizations , Protecting forest areas , Search algorithms , Server Farm , Solar Panel , Spreading carbon contaminants , Sticky notes , Story , Surrender , The basis of the Industrial Revolution , The budget , the environment , United Nations , Weather plans , Without taking profit , Wood , WWF , آمازوناس , اساس انقلاب صنعتی , اطلاعات جهانی , اعتبار , افزونه , اقیانوس اطلس برزیل , الگوریتم های جستجو , اهدا , بانک جهانی , بدون احتساب سود , برنامه های آب و هوایی , بنیان , بودجۀ , بورکینافاسو , بیابان زایی , پارک ملی جورنو , پنل خورشیدی , تبلیغات , تجهیزات , تسلیم , جذب مخاطب , جنگلداری , چوب , حساب بانکی , حفاظت از مناطق جنگلی , خرید آنلاین , داستان , دسامبر ۲۰۰۹ , دیوار سبز بزرگ , رقابت , زغال‌سنگ , زندگی , سازمان ملل متحد , سازمان‌‌های پیشگام , سیستم‌‌های توزیع , شرکت‌‌ها , شکلات , غیرمستقیم , فیلتر , کاشت درختان , کپنهاگ , کمپین‌‌ , گسترش آلاینده‌‌های کربنی , محیط زیست , مرورگر , نفت , یادداشت های چسبنده[/Keywords][Category]اخبار و اطلاعیه ها[/Category]
مغزهای متفکر PBDP.co

دسته بندی ها:   PBDP, اخبار و اطلاعیه ها

Tags:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاه ها